Pan Jacek Pulikowski to niezwykły prelegent, człowiek, którego w całej Polsce i nie tylko w Polsce słuchają wielkie rzesze ludzi bardzo chętnie, będzie u nas w parafii i w szkole.

25 lutego, wtorek, o g. 14. Spotka się i wygłosi prelekcję dla młodzieży w naszej szkole. Proszę więc, żeby wszyscy licealiści i klasy ósme zatrzymały się na prelekcję, nawet jeśli już będą po lekcjach. Warto zostać i posłuchać o małżeństwie i rodzinie - aktualnie jedne z najważniejszych problemów w naszej Ojczyźnie i w świecie.

Rodziców natomiast zapraszamy na spotkanie tego samego dnia 25 lutego, wt., g. 19 - również w parafialnej sali nr 8 na parterze.

Młodzież (o g. 14) i rodzice (g. 19) nie będą żałować tego czasu na spotkanie.

Usilnie i serdecznie zapraszamy!

Na zakończenie zwyczajowego okresu śpiewu kolęd i na koniec pierwszego półrocza nasz chór wykonał program słowno-muzyczny. Mądre teksty pięknie odczytane zastanawiały i budziły wdzięczność Jezusowi, że jest z nami.

 

Tradycyjnie na 100 dni przed maturą uczniowie klas trzecich bawili się na balu studniówkowym. Zabawa zaczęła się wspaniale wykonanym polonezem. W radosnym  klimacie uczniowie bawili się do białego rana. 

 

Ks. dr Ignacy Soler prelegent z prawdziwie hiszpańskim temperamentem, bardzo żywo, z przejęciem i pogodnie mówił o kolejnych papieżach: "Papieże mojego życia: św. Jan XXIII, św. Paweł VI, Jan Paweł I, św. Jan Paweł II." Wszyscy byliśmy zasłuchani w świadectwo miłości kapłana do Kościoła. Ks. Ignacy jest Hiszpanem, nauczył się języka polskiego na Uniwersytecie w Warszawie, bo polubił Polskę, Ojczyznę św. Jana Pawła II i chciał dobrze rozumieć nauczanie Papieża - Polaka. Ksiądz należy do Opus Dei. Cieszy się, bo otrzymał już obywatelstwo polskie. Po wykładzie ks. dr dokonał wpisu pamiątkowego w naszej kronice.

Z radością informuję, że uczniowie naszej szkoły: Oliwier Śniegocki, Nikodem Kruczek i Wojciech Książek z klasy I "AG" zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego XV Olimpiady Przedsiębiorczości. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: "Zarządzanie różnorodnością w organizacji. Kultura, Struktura, Pracownik".
Warto przypomnieć, że w dniu 5 grudnia 2019 roku odbył się etap szkolny wspomnianej Olimpiady. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 11 832 uczniów w całej Polsce, w tym 1423 z województwa dolnośląskiego. Komitet okręgowy w dniu 20 stycznia 2020 roku opublikował wyniki. 250 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego. Wśród nich są Oliwier, Nikodem i Wojciech, którzy uzyskali imponujące wyniki, bowiem znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Będą oni reprezentowali naszą szkołę w dniu 5 marca 2020 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w twórczych zmaganiach z przedsiębiorczością.
Beata Dzierżyk

20 stycznia 2020 roku uczniowie klas pierwszych naszego liceum uczestniczyli w interesujących zajęciach prowadzonych przez Panią mgr Emilię Nowakowską – koordynatorkę do spraw edukacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy. Lekcje z ZUS stanowią swoistą realizację podstawy programowej przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, a w bieżącym roku szkolnym doskonale wpisują się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, bowiem wśród wielu zadań jest również rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości uczniów.

ZUS przekazał szkole ciekawe materiały dla uczniów i dla nauczyciela oraz edukacyjne gry planszowe, dzięki którym licealiści poprzez zabawę mają szansę pogłębić swoją wiedzę chociażby w zakresie ubezpieczeń. Jest to kwestia bardzo istotna, ponieważ zagadnienia związane z ubezpieczeniami towarzyszą każdemu człowiekowi w rozmaitych sytuacjach na różnych etapach życia.

Warto dodać, że jako szkoła – dzięki nauczycielce podstaw przedsiębiorczości, Pani Profesor Beacie Dzierżyk – od wielu lat prowadzimy harmonijną współpracę z legnickim oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W grudniu 2019 roku nasi uczniowie wzięli także udział w kolejnej edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki etapu szkolnego, które zostaną opublikowane już w najbliższym tygodniu.

godło

logo bip