Z przyjemnością informujemy, że konkursie Języka i Literatury francuskiej, uczniowie naszej szkoły zdobyli we Francji prestiżowe nagrody. Są to:
1. Anna Sternal, kl. 1f
2. Julia Młynarczyk, kl. 2c, praca zakwalifikowana do etapu centralnego
3. Kamila Cichocka, kl. 3e
4. Klaudia Tatys, kl. 2a,praca zakwalifikowana do etapu centralnego
5. Agata Sopata, kl.2a
6. Weronika Woźniak, kl. 3c

Wszystkim ucznnicom serdecznie gratulujemy!

Blisko dwa tysiące wiernych, wśród nich uczniowie naszej szkoły, przeszło ulicami Legnicy z katedry do kościoła Matki Bożej Królowej Polski w dziewiątym Marszu dla Życia i Rodziny. Marsz rozpoczął się od poświęcenia palm w kościele św. Jana

Pan dr inż. Antoni Zięba z Krakowa z Federacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka (Pro-life) wygłosił przejmującą prelekcję z wielkim znawstwem, konkretną, mocno uzasadnioną w sprawie obrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Jednocześnie ukazał jak wielka i piękna jest miłość człowieka, do każdej osoby ludzkiej ze względu na naturalną godność i oczywiste pierwsze, podstawowe prawo do życia. Nie trzeba być chrześcijaninem, żeby to wiedzieć, bo  prawo to jest wpisane w sumienie każdego człowieka: Nie zabijaj! My chrześcijanie mamy jeszcze jeden powód szacunku do człowieka, ponieważ sam Bóg tak ukochał nas, że stał się człowiekiem – jednym z nas. „Co uczyniliście jednemu z tych małych, Mnie uczyniliście” – mówi Jezus. Jest to wezwanie do miłości a nie do zabijania.

 

W dniach 28 i 29 marca swoje  rekolekcje szkolne przeżywała młodzież Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu. Przygotowane przez nauczycieli, katechetów oraz wychowawców i uczniów. Program szkolnych rekolekcji obfitował w szereg ciekawych propozycji, wśród których wymienić należy okolicznościowe nauki, projekcje filmów, spotkania z zaproszonymi gośćmi, nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz nabożeństwo do bł. patronów naszej szkoły Michała i Zbigniewa, męczenników z Peru. Wśród zaproszonych gości swoje konferencje mieli s. Paula benedyktynka z Krzeszowa, s. Sylwia, pan Jędrzej Rams, pan Potycz oraz Andrzej Sowa, który podzielił się swoim świadectwem nawrócenia. Absolwentka studiów franciszkańskich a zarazem nasza nauczycielka od geografii pani Anna Pacha przybliżyła uczniom postać św. Franciszka z Asyżu dzieląc się doświadczeniem zdobytej wiedzy.

Zwieńczeniem rekolekcji szkolnych będzie spowiedź oraz Eucharystia w 1 piątek miesiąca 7 kwietnia. Dzięki wspomnianym propozycjom każdy z uczestniczących w rekolekcjach uczniów mógł znaleźć coś dla siebie by też dobrze wykorzystać ten szczególny czas łaski, jakimi zawsze są rekolekcje. Udany czas rekolekcji to wielka zasługa Dyrekcji, Katechetów oraz Nauczycieli otaczających młodzież swoją pełną zaangażowania opieką.

 

W rocznicę odejścia z tego świata do nieba Papieża Polaka trzech aktorów z Krakowa gościło u nas z przedstawieniem “Lekcja pokory”. Myśl przewodnia wzięta z poezji św. Jana Pawła II.

logo bip