Uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem Wikariusza Generalnego o. Mariusza Kozioła rozpoczeliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Rozpoczęty rok szkolny jest szczególny, ponieważ w murach naszej szkołu naukę rozpoczęli uczniowie szkoły podstawowej. Serdecznie ich witamy i cieszymi się z ich obecności. Wszystkim uczniom naszych szkół życzymy samych sukcesów w nauce.

Uczennice naszego liceum i gimnazjum, pod opieką Pani Karoliny Marszałek-Dudy, wzięły udział w renowacji arcydzieł malarskich na murach i ogrodzeniu Miejskiego Przedszkola nr 14 w Legnicy.

Oto krótka fotorelacja i efekt naszej pracy - czyż nie jest pięknie? A radość dzieci bezcenna.

Jak co roku mieszkańcy internatu uroczyście zakończyli rok szkolny. Zakończenie roku szkolnego odbyło się przy wspólnym grilowaniu. W trakcie zakończenia został przeprowadzony Turniej w Piłce Halowej o Puchar Dyrektora.

Jak co roku w ostatnim dniu roku szkolnego odbył się Dzień Sportu. Każdy uczeń mógł spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych. Chętnych było bardzo dużo i rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca. Wiele emocjo wywołała rywalizacja uczniów z nauczycielami. Nasze panie nauczycielki rywalizowały w konkurecji "Dwa ognie", niestety zostały pokonane przez reprezentację dziewcząt. Drużyna nauczycieli wzięła srogi reważ i zwyciężyła z uczniami w meczu piłki nożnej, który zakończył się serią rzutów karnych.  Już za rok będzie okazja do rewanżu.

Przed zbliżającymi się wakacjami naszą szkołę odwiedzili policjanci, którzy wygłosili prelekcję na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz zasad zachowania w czasie zagrożenia zamachami terrorystycznymi.

godło

logo bip