Zapraszamy na prelekcję

Pan Jacek Pulikowski to niezwykły prelegent, człowiek, którego w całej Polsce i nie tylko w Polsce słuchają wielkie rzesze ludzi bardzo chętnie, będzie u nas w parafii i w szkole.

25 lutego, wtorek, o g. 14. Spotka się i wygłosi prelekcję dla młodzieży w naszej szkole. Proszę więc, żeby wszyscy licealiści i klasy ósme zatrzymały się na prelekcję, nawet jeśli już będą po lekcjach. Warto zostać i posłuchać o małżeństwie i rodzinie - aktualnie jedne z najważniejszych problemów w naszej Ojczyźnie i w świecie.

Rodziców natomiast zapraszamy na spotkanie tego samego dnia 25 lutego, wt., g. 19 - również w parafialnej sali nr 8 na parterze.

Młodzież (o g. 14) i rodzice (g. 19) nie będą żałować tego czasu na spotkanie.

Usilnie i serdecznie zapraszamy!

Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia 2020 roku uczniowie klasy 1a SP przybyli do szkoły w podniosłych nastrojach i odświętnych strojach. Z przejęciem szykowali miejsca i poczęstunek dla swoich ukochanych Dziadków. Gdy goście już przybyli i zajęli miejsca, dziewczęta i chłopcy z wypiekami na twarzach rozpoczęli artystyczny występ. Każde z wnucząt popisało się pięknie deklamowanym wierszem. Występ urozmaiciły wzruszające piosenki wykonywane z niezwykłym zaangażowaniem i entuzjazmem. Jak powiedzieli najmłodsi: „Mają siwe włosy, noszą ciepłe kapcie, pieką szarlotkę i czytają bajki – taki obraz dziadków tkwi w głowach większości z nas. Tymczasem nasi dziadkowie są tacy aktywni! Pracują, załatwiają sprawy, uprawiają sporty, uczą się języków, a przy tym się nami opiekują. Nasi młodzi dziadkowie!” Po występie dzieci podarowały swoim ukochanym Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Był czas na poczęstunek i chwilę rozmowy. Dziękujemy Wam, nasi Młodzi Dziadkowie!

Bal karnawałowy

W dniu 29 stycznia odbył się w klasach 1-3 bal karnawałowy. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.Dzieci były przebrane za księżniczki, policjantów, ratowników medycznych, rycerzy, wróżki itd. Wychowawczynie przygotowały ciekawe konkursy i zabawy w których dzieci chętnie brały udział. W klasach na dzieci czekał słodki poczęstunek.
Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom.

Warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka

W dniu 21 stycznia w klasach 1-3 odbyły się warsztaty z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci wykonały obrazki dla swoich dziadków.  Obrazki te były bardzo ciekawe dlatego, że były wykonane techniką malowania piaskiem. Na tekturowych tabliczkach był rysunek z klejem. Dziecko odrywało naklejkę o posypywało ją kolorowym piaskiem.Końcowy efekt był zachwycający.

Warsztaty "Ekologiczna choinka"

W grudniu odbył się w naszej szkole konkurs „Ekologiczna choinka”. Założeniem konkursu było promowanie wiedzy o materiałach ekologicznych przyjaznych środowisku, których użyliśmy do stworzenia pięknych świątecznych ozdób oraz propagowanie recyklingu. Prace wykonywane w rodzinnym gronie były okazją do spędzenia chwili z rodzicami i starszym rodzeństwem we wspólnym oczekiwaniu na narodzenie Dzieciątka Jezus. Wykorzystano przeróżne materiały: korki, sznurki, guziki, patyczki, makarony, nasiona, kamyki i tym podobne. Dzieci i młodzież wykazały się wielką kreatywnością. Choinki wykonane były pomysłowo, w pięknej kolorystyce, przyciągały wzrok i ubarwiły nasze wigilijne spotkania. Nagrodzono następujące prace: I miejsce: Iwona Maciejewska-Fijołek kl. 2a II miejsce: Hanna Dykas kl. 1b III miejsce: Ostap Chołosznecki kl. 1a Gratulujemy!

godło

logo bip