Wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej

W dniu 16.10.2019 r. dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie.

Na początek dzieci obejrzały film 3D o Powstaniu Sudetów. Sudecka Zagroda to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzonych doświadczeniach. Na ruchomej kolorowej kuli uczniowie zobaczyli, jak powstawały kontynenty i gdzie na świecie można zobaczyć lawę. Największą atrakcją była możliwość przebywania na symulatorze trzęsienia ziemi oraz warsztaty w laboratorium, gdzie dzieci mogły robić różne doświadczenia.

Wycieczka była bardzo ciekawa i udana.

Dzień Chłopaka w klasach 1-3

Dzień Chłopaka w klasach 1-3

W dniu 30 września odbył się Dzień Chłopaka w klasach 1-3. Każda klasa edukacji wczesnoszkolnej przygotowała słodki poczęstunek, były gry i zabawy, życzenia oraz odśpiewane " Sto Lat".  Świętowanie wywołało wiele radości i uśmiechu. :-)

MIni Rajd Jarzębina

W dniu 27.09.19r. uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej pod opieką wychowawców wzięli udział w Mini Rajdzie Jarzębina organizowanym przez PTTK w Legnicy. Przewodnicy pomogli przemierzyć nam trasę przez Park Miejski do Przedszkola Społecznego przy ulicy Wielogórskiej w Legnicy. Na terenie przedszkola czekały na dzieci zabawy i konkursy. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy znaczek rajdowy, słodką niespodziankę i drobny upominek. Po zakończeniu rajdu wszystkie dzieci wróciły autobusem MPK do szkoły. Rajd był bardzo udany, pogoda dopisała, dzieci były bardzo zadowolone.

 

godło

logo bip